Nis 232015
 

Avatar

Avatar

Orijinal adı
:
Avatar
Türkçe adı
:
Avatar
IMDB puanı
:
8.6
Oyuncular
:
Sam Worthington, Zoë Saldaña, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, Stephen Lang, Joel David Moore, Giovanni Ribisi, CCH Pounder, Dileep Rao, Matt Gerald, Laz Alonso, Peter Mensah, Wes Studi
Yapım yeri
:
ABD, İngiltere
Vizyon tarihi
:
2009
Süre
:
164 dk
Senaryo
:
James Cameron
Yapımcı
:
James Cameron
Müzik
:
James Horner

Film Titanik, Yaratık, Terminatör gibi filmlerin yapımcısı James Cameron tarafından yapılmıştır. Senaryo da James Cameron’a aittir.
Öykü, 22. yüzyılda Pandora adlı bir gezegende geçer. Bu gezegende insana benzeyen ama mavi renkli, kuyruklu ve 3-4 metre boyundaki insanımsılar yaşamaktadır. Bu Na’vi halkı ilkel ve barışçıl bir kabile kültürüne sahiptir.
İnsanlar bu gezegende bulunan ve yerçekimini etkisizleştiren bir maddenin peşindedirler. Gezegen sakinleri aslında pek umurlarında değildir. Gereğinde askeri güçten yararlanmak üzere tüm önlemlerini almışlardır.
Gezegen sakinleri ile insanlar arasında bağlantı kurmak üzere, bir insan beyni tarafından yönetilen ama Na’vi insanlarının görünüm ve özelliklerine sahip avatarlar üretilmiştir.
Bu avatarlardan birini, bacaklarını artık kullanamayan eski bir asker olan Jake yönetmektedir. İlk başta olaylara asker bakış açısıyla yaklaşan Jake, Na’vilerle tanışıp, bir Na’vi prensesine aşık olunca işler hızlı bir şekilde değişmeye başlar.
Jake, artık bir Na’vi gibi düşünmeye ve davranmaya başlamıştır..

  2 Yanıt - “Avatar”

  1. Türkçe dublajlı olarak izlediğim Avatar’ın aslında kısaltılmış halini izlediğimi, orjinalini izlerken farkettim. Örneğin filmin başındaki bar kavgası önceden izlediklerimde yoktu.
    Aslına bakarsanız, bu sahnelerin olmaması baş oyuncunun aslında bir kötürüm olduğu sürprizini güçlendiriyor.
    Kesintiler her zaman kötü olmuyor galiba… 🙂

 Bir yanıt bırakın

Bu HTML tagleri ve özellikleri kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(gerekli)

(gerekli)

Önceki yazıyı okuyun:
The Island – Ada

The Island - Ada Orijinal adı : The Island 2005 Türkçe adı : Ada IMDB puanı : 6.8 Oyuncular :...

Kapat